sty lut mar kwi maj cze lip sie wrz paź lis gru
1 2 3 4

KONCERT

20:00

BILETY

PRZEDSPRZEDAŻ: I PULA- 30 ZŁ, II PULA - 35 ZŁ

W TRAKCIE FESTIWALU: 45 ZŁ

PRZYPOMNIJ

Przypomnienie zostanie wysłane na twój adres e-mail, 48 godzin przed wydarzeniem.

OPIS

VI Międzynarodowy Festiwal Ambientalny

27-28.11.2015 Wrocław


Międzynarodowy Festiwal Ambientalny to idea niezwykle spójnego, na swój sposób hermetycznego, stylistycznie wydarzenia wychodzącego przeciw wszelkiej powierzchowności w procesie tworzenia i odbioru sztuki. Chcemy prezentować gatunki i artystów obok twórczości których nie można przejść obojętnie, prezentujących sztukę, która wymaga od widza pełnego zaangażowania emocjonalnego i umysłowego.
Nasz Festiwal czerpie inspiracje z muzyki, której nie wystarczy słuchać – bardzo często trzeba ją najpierw usłyszeć. To sztuka bardziej dla ducha niż ciała ważna w kontekście społecznym, gdyż stwarza swoją wyjątkową przestrzeń spotkania młodych twórców mających pełną świadomość swojego artystycznego, awangardowego pochodzenia z odbiorcą nierzadko poszukującym jakościowo bogatych elementów tożsamości kulturowej.

 

Program VI Międzynarodowego Festiwalu Ambientalnego (dzień II):

 

28.11.2015, Klub Firlej, godz. 20:00

 

Arovane

 

Loscil

 

Hior Chronic

 

Light Dim

 

 


Bilety można kupić na www.eventim.pl oraz we wszystkich punktach sprzedaży Eventim (sieć Empik, Media Markt, Saturn).

Organizatorem Festiwalu jest Wrocławski Klub FORMATY.

 

Zaproszeni artyści:

 

Arovane

 


Zahn urodził się w Hameln w 1965r. Na początku eksperymentował z podstawowym sprzętem audio i klawiszami, gdy miał zaledwie piętnaście lat. W przeciągu lat kontynuował eksperymentowanie i rozwijanie swojego brzmienia, włączając w to nawet naukę gry na klarnecie. Pod koniec lat osiemdziesiątych coraz więcej zajmował się syntezatorami, turntubalizmem oraz dekonstrukcją hip-hopowych beatów. W 1989 Zahn zaczął tworzyć muzykę wraz z kolektywem muzyków elektronicznych z Monachium. Tenże kolektyw, działający w Niemczech, znany jako S.A.M. poświęcał się tworzeniu żywej, wolnej, improwizowanej muzyki elektronicznej.
W 1991 Zahn stworzył swoje własne studio w Berlinie. Jego pierwsze dzieła można by porównać do brzmień inspirowanych breakbeatem.
W latach 90tych Zahn mieszkał w Berlinie, nadal tworząc muzykę elektroniczną. Pracując przez pewien czas w rozgłośni radiowej zwrócił na siebie uwagę labelu Din.
Późne lata 90te zaowocowały wydaniem jego dwóch pierwszych ep-ek "Atlo Scrap" dla Din oraz "Tides" dla CCO, co zapewniło mu pewien poziom rozgłosu i uznania, głównie w Niemczech, a następnie na całym świecie w środowisku IDM, ambientu i muzyki elektronicznej.

 

Loscil

 

Scott Morgan jest kompozytorem, inżynierem dźwięku i artystą multimedialnym mieszkającym w Vancouver. Jego podwójne korzenie związane z niezależną sceną muzyczną w Vancouver oraz studia kompozytorskie na Uniwersytecie Simona Fraisera doprowadziły do powstania pod koniec lat dziewięćdziesiątych jego projektu „Loscil”. W tymże projekcie Morgan eksploruje związek elektronicznej i akustycznej instrumentacji aby stworzyć „… ponure krajobrazy, które są sugestywne, ziemskie, ani trochę abstrakcyjne i będące czymś znacznie więcej niż tylko tłem [ambientem]” (The Quietus, UK).
Morgan wydaję muzykę głównie przez label z Portland- „Kranky”, w którym to w 2014 roku wydał swój
siódmy album długogrający "Sea Island". Komponował do filmu, tańca i gier komputerowych i koncertował na całym świecie, w tym na cenionych festiwalach muzycznych takich jak: Mutek, Decibel oraz Big Ears.

 

Hior Chronik

 

Mieszkający obecnie w Berlinie Hior Chronik urodził się w Atenach w 1974 roku. Jego związek z muzyką rozpoczął się, gdy na początku lat dziewięćdziesiątych  pracował jako producent w radiu Jazz.fm oraz felietonista dla różnych czasopism muzycznych. Zaczął tworzyć muzykę około siedem lat temu i dziś skupia się głównie na minimalistycznym ambiencie bazującym głównie na pianinie, charakteryzującym się "kinematografią", melancholią, porozrzucanymi nutami oraz długimi melodiami tworzącymi ekspresywne połączenia. Jego muzykę można usłyszeć w wielu filmach, dokumentach i artystycznych perfomance'ach.
Jego debiutancki album zatytułowany „I am a tree” został wydany w 2010r. przez Enregistrements Variables. Współpraca z innymi artystami stanowi trzon jego inspiracji i motywacji do tworzenia muzyki. Jego drugi solowy album zatytułowany „Unspoken Words” został wydany przez mü-nest w listopadzie 2011r. i zawiera utwory nagrane wraz z takimi artystami jak Akira Kosemura, Natalie Tba, Roger Doering (Dictaphone) i wieloma innymi. Wydał również album jako Pill-Oh zatytułowany „Vanishing Mirror” w 2012r.  przez Kitchen. Label. Kilka miesięcy temu wydał swój nowy album „Taking the veil” (Kitchen. Label), na którym można usłyszeć takich artystów jak m.in. Field Rotation, Sophie Hutchings, Luup, Familiar Trees, oraz wydał album we współpracy z Arovane zatytułowany „In Between” wydany przez StrangeIsolatedPlaces records.

 

Lights Dim

 

Lights Dim to projekt łączący brzmienia instrumentów akustycznych, field recordingów oraz found footage z elementami elektroniki i samplingu. Powstała w ten sposób muzyka nawiązuje stylistycznie do ambientu oraz neoklasyki. Wydawictwa Lights Dim ukazały się nakładem m.in.: Nature Bliss, Audio Gourmet, Tessellate Recordings czy Preserved Sound. Projekt znany jest również z przygotowanych ręcznie, limitowanych edycji publikowanych wydawnictw, tworzonych we współpracy z utalentowanymi fotografami i ilustratorami.