KIM

JESTEŚMY
        Firlej. Robimy koncerty. Rockowe, jazzowe, metalowe, alternatywne i muzyki elektronicznej. Na scenę Firleja zapraszani są artyści nietuzinkowi. Wielu z nich odwiedza Polskę po raz pierwszy, a niektórzy nigdy wcześniej nie byli w Europie. Zwracamy się w stronę społeczności artystów i widzów otwartych na nowe brzmienia i nie stroniących od eksperymentu.
        Repertuar jest współtworzony przez publiczność, uwzględniane są potrzeby i sugestie fanów. Sztandarowym projektem klubu jest Asymmetry Festival, przyciągający fanów muzyki eksperymentalnej z całej Europy.

Asymmetry Festival to międzynarodowe święto awangardowych dźwięków, z pogranicza rocka, metalu oraz elektroniki i alternatywy. Ideą Festiwalu jest przedstawianie muzyki nowoczesnej, która w oryginalny sposób łączy rożne gatunki muzyczne. Nieodłącznym elementem festiwalu konkurs Neuro Music. www.asymmetryfestival.pl

Art Meetings to multikulturowe spotkania odbywające się w różnych krajach, mające na celu upowszechnienie i promocję polskiej kultury niezależnej za granicą i inicjowanie międzynarodowej współpracy kulturalnej. Wydarzenie realizowane jest dzięki wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Więcej: www.artmeetings.eu

W ramach projektu "Miejsce dla sztuki w Firleju", klub organizuje comiesięczne wystawy prac artystów z Polski i zagranicy. Projekt skupiony jest wokół fotografii, pojawiają się jednak prace z zakresu malarstwa czy grafiki.
Informacje o aktualnych wystawach i wernisażach można znaleźć w programie. Prace można oglądać codziennie w godzinach otwarcia biura. Artystów chcących zaprezentować swój talent prosimy o kontakt z klubem.